UPOZORNĚNÍ: Dopad opatření příjímaných se šířením nákazy koronaviru se promítá do ceny zlata a termínů dodání drahých kovů. Osobní odběr zboží je pozastaven, expedice drahých kovů odložena. Dodávky sběratelských potřeb z čínských továren jsou o 2-3 týdny opožděné. 8.4. a 9.4. je prodejna v Bratislavě zcela uzavřena z důvodu zákazu vycházení. Na vaše e-maily budou pracovníci odpovídat až po Velikonocích. Děkujeme za pochopení.
Mincovna

NEJVYŠŠÍ SOUD ODMÍTL TVRZENÍ ČESKÉ MINCOVNY

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

PRAHA 23. LISTOPADU 2015

Česká mincovna a.s. se svým nařčením a žalobou na konkurenční podnik u Nejvyššího soudu ČR neuspěla.

Dne 25.11.2011 označila Česká mincovna a.s. majitele konkurenčního podniku za podnikatele, kteří se dopouštějí blíže nespecifikované nekalé soutěže a na svého konkurenta - Pražskou mincovnu a.s. podala žalobu.

Během dalších let soudy nižších stupňů zamítaly žalobu České mincovny a.s. Stejně tak český Úřad průmyslového vlastnictví jakož i další evropské instituce zamítaly snahy o výmaz ochanné známky Pražské mincovny a.s.

Usnesením Nejvyššího soudu ČR tak končí vleklá právní bitva rozpoutaná Českou mincovnou a.s. na základě nesprávných předpokladů (dle usnesení NS).

 

- Plné znění Usnesení Nejvyššího soudu v .pdf
- PROHLÁŠENÍ K MEDIÁLNÍM VYJÁDŘENÍM ČESKÉ MINCOVNY
- ÚPV POTVRDIL PLATNOST OCHRANNÉ ZNÁMKY PRAŽSKÉ MINCOVNY

KONTAKT:

Pražská mincovna, a.s.
Jaroslav Tomanec
Obchodní ředitel
E: tomanec@prazska-mincovna.cz
M: +420 603 553 858

www.prazska-mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2011-2020 Pražská mincovna a.s.