Mincovna

Pražská mincovna budila pozornost NA SVĚTOVÉ VÝSTAVĚ MINCÍ V BERLÍNĚ

Tisková zpráva Pražské mincovny a.s.

BERLÍN 11. ÚNORA 2014

Stánek Pražské mincovny nemohl ani letos chybět na mezinárodním veletrhu World Money Fair, který se každoročně koná v Berlíně. Společnost představila nejen novinky ze své produkce, ale i koncept, který je zaměřen na dokonalé řemeslné zpracování a uměleckou kvalitu ražeb.

World Money Fair je synonymum pro největší evropské peněžní show, kterou si každoročně nenechají ujít tisíce návštěvníků z různých koutů světa. Pražská mincovna tento numizmatický svátek, jehož domovem je rozsáhlý komplex berlínského hotelu Estrel, nepodcenila a letos připravila zcela nový stánek. Ten o pozornost návštěvníků rozhodně nouzi neměl.

 „Zájem odborníků i laické veřejnosti nás opravdu potěšil. O to víc, že v Berlíně bylo možné porovnávat s tím nejlepším ze světové produkce,“ zhodnotil obchodní ředitel Pražské mincovny Zdeněk Vojtěch. Ještě předtím promluvil na mediafóru, kde představil koncept společnosti.

„Pražská mincovna nemůže a ani nechce konkurovat v kvantitativním objemu produkce. Chceme naopak vyniknout především uměleckou kvalitou motivů a dokonalým řemeslným zpracováním našich ražeb,“ uvedl mimo jiné v prezentaci Vojtěch.