VÁŽENÍ ZÁKAZNÍCI: Je částečně omezený režim prodejen. Možné je pouze vyzvednutí předem objednaného zboží, v dohodnutém termínu. Více na stránce Covid.
Mincovna


Kalendárium Pražské mincovny 2016 |
2015 | 2014  | 2013 | 2012

Kalendárium je výjimečný program Pražské mincovny. Na reliéfu pamětnich medailonů z drahých kovů představuje mimořádné osobnosti a momenty české i evropské historie. Nyní Vám představujeme již pátý ročník tohoto exkluzivního sběratelského programu.

První ročník Kalendária Pražské mincovny byl vydán roku 2012. Od té doby Pražská mincovna každoročně připravuje nový ročník Kalendária. Během roku 2016 bude vydáno v rámci již pátého ročníku Kalendária celkem 12 motivů na medailonech z ryzího stříbra. Šest z nich bude raženo i ve zlatém provedení. Registrace do programu Kalendárium 2016.

 

STŘÍBRNÉ A ZLATÉ KALENDÁRIUM

Kalendárium je raženo pouze z drahých kovů. Všechny medailony této ročníkové sbírky mají jednotný formát.

Stříbrné kalendárium
Program obsahuje všechny vydané madailony. Rozsah této ročníkové sbírky je 12 ks medailonů 1 Oz. Všechny jsou raženy z ryzího stříbra. 

Zlaté kalendárium
Rozsah této ročníkové sbírky je 6 ks medailonů 1/2 Oz. Všechny jsou raženy z ryzího zlata. Program obsahuje pouze vybrané madailony. Do programu byly zařazeny tyto tituly:

 

TECHNICKÉ PARAMETRY MEDAILONÚ KALENDÁRIA

Stříbrné kalendárium
1 Oz
průměr: 37mm, hmotnost: 31.1 g, ryzost: 999/1000 Ag, provedení: proof i patinované, hrana: číslovaná, náklad: stanoven dle počtu objednávek (uzávěrka 31.1.2016)

Zlaté kalendárium
1/2 Oz
průměr: 28mm, hmotnost: 15.5 g, ryzost: 999,9/1000 Au, provedení: proof i b.k., hrana: číslovaná, náklad: stanoven dle počtu objednávek (uzávěrka 31.1.2016)

 

NÁKLAD

Počet vydaných kusů
bude stanoven dle počtu objednávek (registrací).
Poslední možnost přihlásit se k odběru programu (uzávěrka) je pouze do 31.1.2016!
V případě, že počet zájemců o program Kalendárium dosáhne limitní množství, bude možnost registrace ukončena i před stanoveným termínem.
Limitní množství programu střibrných medailí špičkové kvality je 300 ks.
Limitní množství programu střibrných medailí s patinou je            100 ks.
Limitní množství programu zlatých medailí špičkové kvality je      100 ks.
Limitní množství programu zlatých medailí běžné kvality je             50 ks.

 

ČÍSLOVANÉ NA HRANĚ

Každý medailon je číslován na hraně.
Během registrace do programu Kalendárium 2016 je automaticky přiděleno pořadové číslo vaší registrace. Stejné číslo budou mít všechny medailony, které od nás obdržíte. Pořadové číslo vaší registrace vám zašleme na e-mailovou adresu po odeslání registrace. Každý medailon programu Kalendárium je tak unikátním sběratelským exemplářem. Registrovaní odběratelé programu získají všechny medailony se stejným číslem.

 

CENA

Stříbrné kalendárium
Emisní cena ročníkové sbírky pro zájemce o fixaci ceny je stanovena na  15.950,- Kč )
Předpokládána cena jednoho medailonu je 1.395,- Kč + poštovné a balné.


Odběratelům, kteří nevyužíjí možnosti fixace ceny ročníkové sbírky je cena je účtována po částech, průběžně během vydávání sbírky. Cena jednotlivých medailonů se pak může v případě růstu cen drahých kovů zvýšit.

Zlaté kalendárium
Emisní cena ročníkové sbírky pro zájemce o fixaci ceny je stanovena na 128.950,- Kč. Předpokládána cena jednoho medailonu při samostatném prodeji je 22.425,- Kč + poštovné a balné.


Odběratelům, kteří nevyužíjí možnosti fixace ceny ročníkové sbírky je cena je účtována po částech, průběžně během vydávání sbírky. Cena jednotlivých medailonů se pak může v případě růstu cen drahých kovů zvýšit.

 

EMISE PRO SBĚRATELE

Garance kompletní ročníkové sbírky
Sbírka je nejkrásnější když je úplná. Pražská mincovna garantuje sběratelům kteří si včas objednají program kalendárium zajištění ucelené sbírky. Žádný medailon tak nebude ve vaší sbírce chybět. Výhodou ucelených ročníkových sbírek je jejich vynikající prodejnost.

Nízký emisní náklad
Pražská mincovna příjmá od sběratelů objednávky dle emisního plánu pouze do 31.1.2015. Po uzávěrce je stanoven náklad vydávaných medailonů. Ten přesně odpovídá počtu přijatých objednávek. Další objednávky již nebudou přijmány. Náklad zveřejněný 5.2.2014 nebude v průběhu roku navyšován.

Číslované na hraně
Každá medaile, i stříbrná je číslovaná. Čísla jsou přidělována sběratelům spravedlivě dle pořadí přihlášek. Přidělené číslo je automaticky uvedeno v elektronické zprávě potvrzující objednávku.

Výhodné financování
Platba objednaných medailonů je prováděna průběžně během roku, stejně jako jejich emise. Není vyžadována platba předem.

Možnost fixace ceny
Zájemci o odběr této ročníkové sbírky se rovněž mohou pojistit proti růstu světových cen drahých kovů předplatbou. Pražská mincovna jim poté garantuje stejnou emisní cenu pro všechny tituly vydávané během roku.


PŘEHLED TITULŮ KALENDÁRIA 2016

- 1. průmyslová výstava v Evropě, Praha, 225. výročí Ag
- Polyxena z Pernštejna, 450. výročí narození Ag, Au
- Kronika česká Václava Hájka z Libočan, 475. výročí Ag, Au
- Vladislav Jagellonský, 500. výročí úmrtí Ag, Au
- Bohumír Jaroněk, 150. výročí narození Ag
- Stanislav Sucharda, 100. výročí úmrtí Ag
- Karel IV., král a císař - 700. výročí narození Ag, Au
- Jan Otto - 100. výročí úmrtí Ag
- Kazatel Jeroným Pražský - 600. výročí upálení Ag, Au
- Jan Lucemburský - 720. výročí narození Ag, Au
- Jan Radecký z Radče - 250. výročí narození Ag
- František Josef I. - 100. výročí úmrtí Ag

UZÁVĚRKA PŘIHLÁŠEK

31.1.2016   
www.prazska-mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2011-2021 Pražská mincovna a.s.