UPOZORNĚNÍ: Od 7.11. nás nově najdete v Bratislavě na Dunajské ulici.

České královny - Anna de Foix a Candale - stříbro

VÝTVARNÉ DÍLO
icon
AUTOŘI
Stříbrná pamětní medaile špičkové kvality
Autor: ...
Rytec: ...

průměr: 37 mm
hmotnost: 31,1 g
ryzost: 999/1000 Ag
provedení: proof
limit: 5000 ks
hrana: hladkáDESIGN
HODNOTA
NÁKLAD
CENA

NÁKUP BEZ REGISTRACE

Nejste sběratel? Objednejte si rychle a pohodlně i bez registrace. CRM1244 - České královny - Anna de Foix a Candale - stříbro Vám doručíme dobírkou České pošty. (poštovné, dobírkovné a pojištění v ČR ve výši 150 Kč).

Počet: (1590 Kč/1 ks)

Jméno a příjmení:

!

Adresa:

!

Město:

!

PSČ:

!

Telefon:

!

@ e-mail:

!
OBCHODNÍ INFORMACE

Kód položky: CRM1244

Cena je včetně DPH. Běžná cena: 1 780,00 Kč Koupí dnes ušetříte: 10% | 190,00 Kč
Dostupnost: 24 hodin Koupí produktu získáte + 48,00 ZM

Zlaté mince (ZM) získané do našeho věrnostního programu nákupem tohoto zboží, můžete použít k úhradě nákupu libovolných produktů z naší nabídky a k získání dalších výhod! Nakupovat na jednom místě se vyplatí...
INFORMACE K RAŽBĚ:

Anna de Foix a Candale (po roce 1480 – 26. 7. 1506) – třetí manželka krále Vladislava II. Jagellonského. Jejími rodiči byli hrabě Gaston z Foix a Candale a jeho manželka Kateřina z Foix.

Anna dětství trávila nejprve u svého děda na hradě ve Foix, poté odešla k francouzskému královskému dvoru, kde se jí dostalo vzdělání. Komtesou se stala díky spřízněnosti s manželkou francouzského krále Karla VIII. Annou, která byla její teta. Ženou Vladislava Jagellonského se mohla stát až poté, kdy papež zrušil královy dva nenaplněné sňatky s Beatrix Neapolskou a Barborou Braniborskou. Svazek měl upevnit spojenectví Jageĺlonce s francouzským Ludvíkem XII. proti osmanské hrozbě, ale i proti dynastii Habsburků, která ve střední Evropě získávala na významu. Svatba se konala v září 1502 v Budíně a ještě před ním byla Anna korunována uherskou svatoštěpánskou korunou. České země, v nichž stále přežíval duch protestantismu, královna nikdy nenavštívila. Důvodem proto mohla být i její přísná katolická výchova. Vladislavu Jagellonskému Anna porodila dceru Annu Jagellonskou, a také toužebně očekávaného syna Ludvíka, sama však za několik dnů po jeho porodu v Budíně skonala.AUTOŘI

KATEGORIE ZBOŽÍTECHNICKÁ SPECIFIKACE

Stříbrná pamětní medaile špičkové kvality
Autor: ...
Rytec: ...

průměr: 37 mm
hmotnost: 31,1 g
ryzost: 999/1000 Ag
provedení: proof
limit: 5000 ks
hrana: hladká


DETAILY

Jeden obrázek vydá za tisíc slov! Prohlédněte si i ty nejmenší detaily našich mincí. Objevte jejich půvab kliknutím na obrázky obou micovních ploch.
České královny - Anna de Foix a Candale - stříbro
České královny - Anna de Foix a Candale - stříbro


ODKAZY

Stránky www.Zlate-Mince.cz byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Najdete zde samozřejmě i informace o minci "České královny - Anna de Foix a Candale - stříbro".
www.Prazska-mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2017 Pražská mincovna a.s.