UPOZORNĚNÍ: Od 7.11. nás nově najdete v Bratislavě na Dunajské ulici.

České královny - Alžběta Pomořanská - stříbro

VÝTVARNÉ DÍLO
icon
AUTOŘI
Stříbrná pamětní medaile špičkové kvality
Autor: ...
Rytec: ...

průměr: 37 mm
hmotnost: 31,1 g
ryzost: 999/1000 Ag
provedení: proof
limit: 5000 ks
hrana: hladkáDESIGN
HODNOTA
NÁKLAD
CENA

NÁKUP BEZ REGISTRACE

Nejste sběratel? Objednejte si rychle a pohodlně i bez registrace. CRM1230 - České královny - Alžběta Pomořanská - stříbro Vám doručíme dobírkou České pošty. (poštovné, dobírkovné a pojištění v ČR ve výši 150 Kč).

Počet: (1590 Kč/1 ks)

Jméno a příjmení:

!

Adresa:

!

Město:

!

PSČ:

!

Telefon:

!

@ e-mail:

!
OBCHODNÍ INFORMACE

Kód položky: CRM1230

Cena je včetně DPH. Běžná cena: 1 780,00 Kč Koupí dnes ušetříte: 10% | 190,00 Kč
Dostupnost: 24 hodin Koupí produktu získáte + 48,00 ZM

Zlaté mince (ZM) získané do našeho věrnostního programu nákupem tohoto zboží, můžete použít k úhradě nákupu libovolných produktů z naší nabídky a k získání dalších výhod! Nakupovat na jednom místě se vyplatí...
INFORMACE K RAŽBĚ:

Alžběta Pomořanská (asi 1347 – 14. 2. 1393) – poslední manželka českého krále a císaře římského Karla IV. Jejími rodiči byli pomořanský vévoda Bohuslav V. a princezna Alžběta, dcera polského krále Kazimíra III. Velikého.

Sňatkem s Alžbětou narušil Karel IV. protičeskou koalici vedenou rakouským vévodou Rudolfem IV. Habsburským. Do spolku patřili i uherský, polský a dánský král, a také otec nevěsty Bohuslav Pomořanský. Velkolepé svatby, která se konala 21. května 1363 v Krakově, se zúčastnila řada významných velmožů, včetně králů, kteří vůči Karlovi do té doby stáli v opozici. Za českou královnu byla Alžběta korunována po příjezdu do Prahy 18. června téhož roku. Prvního listopadu 1368 se pak v Římě stala císařovnou římskou.

O Alžbětě se traduje, že oplývala značnou fyzickou silou a kypěla zdravím. Králi povila šest potomků: čtyři syny a dvě dcery. Mezi nimi si zvláště oblíbila Zikmunda, jehož ambice vší silou podporovala. Karel IV. měl naopak slabost pro Václava, který vzešel z manželství s Annou Svídnickou, což Alžběta vnímala nelibě.

S králem českým a císařem římským měla ale dobrý vztah a po jeho smrti se stáhla do ústraní a věnovala se výchově a kariéře svých dětí. Alžběta Pomořanská byla jedinou českou císařovnou, kterou osobně korunoval římský papež.AUTOŘI

KATEGORIE ZBOŽÍTECHNICKÁ SPECIFIKACE

Stříbrná pamětní medaile špičkové kvality
Autor: ...
Rytec: ...

průměr: 37 mm
hmotnost: 31,1 g
ryzost: 999/1000 Ag
provedení: proof
limit: 5000 ks
hrana: hladká


DETAILY

Jeden obrázek vydá za tisíc slov! Prohlédněte si i ty nejmenší detaily našich mincí. Objevte jejich půvab kliknutím na obrázky obou micovních ploch.
České královny - Alžběta Pomořanská - stříbro
České královny - Alžběta Pomořanská - stříbro


ODKAZY

Stránky www.Zlate-Mince.cz byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Najdete zde samozřejmě i informace o minci "České královny - Alžběta Pomořanská - stříbro".
www.Prazska-mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2017 Pražská mincovna a.s.