UPOZORNĚNÍ: Od 7.11. nás nově najdete v Bratislavě na Dunajské ulici.

České královny - Beatrix Savojská - stříbro

VÝTVARNÉ DÍLO
icon
AUTOŘI
Stříbrná pamětní medaile špičkové kvality
Autor: ...
Rytec: ...

průměr: 37 mm
hmotnost: 31,1 g
ryzost: 999/1000 Ag
provedení: proof
limit: 5000 ks
hrana: hladkáDESIGN
HODNOTA
NÁKLAD
CENA

NÁKUP BEZ REGISTRACE

Nejste sběratel? Objednejte si rychle a pohodlně i bez registrace. CRM1228 - České královny - Beatrix Savojská - stříbro Vám doručíme dobírkou České pošty. (poštovné, dobírkovné a pojištění v ČR ve výši 150 Kč).

Počet: (1590 Kč/1 ks)

Jméno a příjmení:

!

Adresa:

!

Město:

!

PSČ:

!

Telefon:

!

@ e-mail:

!
OBCHODNÍ INFORMACE

Kód položky: CRM1228

Cena je včetně DPH. Běžná cena: 1 780,00 Kč Koupí dnes ušetříte: 10% | 190,00 Kč
Dostupnost: 24 hodin Koupí produktu získáte + 48,00 ZM

Zlaté mince (ZM) získané do našeho věrnostního programu nákupem tohoto zboží, můžete použít k úhradě nákupu libovolných produktů z naší nabídky a k získání dalších výhod! Nakupovat na jednom místě se vyplatí...
INFORMACE K RAŽBĚ:

Beatrix Savojská (kolem 1310 - 19. říjen 1331) – třetí manželka českého krále Jindřicha Korutanského. Jejími rodiči byli savojský vévoda Amadeus V. a Marie Brabantská.

Podobně jako sňatek s Adlétou, druhou Jindřichovou manželkou, mělo i spojení s Beatrix posílit politické postavení vyhnaného českého krále. Byla totiž sestřenicí Jana Lucemburského, bývalého soupeře v boji o pražský trůn, s nímž chtěl Jindřich uzavřít dohodu. Ta by posílila jeho pozici na německé politické scéně. Zároveň mu měla Beatrix porodit mužského dědice, kterého se v předchozích manželstvích nedočkal. Sňatek byl uzavřen v roce 1328 a mladičká manželka mohla začít užívat titul česká královna. Samotný Jindřich přitom už dávno českým králem nebyl, přesto tak do konce života vystupoval. O čtyřicet let starší vévoda se však ani ve třetím svazku syna nedočkal. Beatrix v už v roce 1331 umírá a o čtyři roky později skonal i samotný Jindřich Korutanský.AUTOŘI

KATEGORIE ZBOŽÍTECHNICKÁ SPECIFIKACE

Stříbrná pamětní medaile špičkové kvality
Autor: ...
Rytec: ...

průměr: 37 mm
hmotnost: 31,1 g
ryzost: 999/1000 Ag
provedení: proof
limit: 5000 ks
hrana: hladká


DETAILY

Jeden obrázek vydá za tisíc slov! Prohlédněte si i ty nejmenší detaily našich mincí. Objevte jejich půvab kliknutím na obrázky obou micovních ploch.
České královny - Beatrix Savojská - stříbro
České královny - Beatrix Savojská - stříbro


ODKAZY

Stránky www.Zlate-Mince.cz byly vybrány Národní knihovnou ČR jako kvalitní zdroj, který by měl být uchován do budoucna a stát se součástí českého kulturního dědictví. Najdete zde samozřejmě i informace o minci "České královny - Beatrix Savojská - stříbro".
www.Prazska-mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2017 Pražská mincovna a.s.