Návrat na úvodní stránku
Česky Slovensky English English Deutsch Deutsch  
Přihlášení | Košík | Registrace
PRAŽSKÁ MINCOVNA PRAŽSKÁ MINCOVŇA PRAGUE MINT PRAG MÜNZE CASA DE MONEDA MONNAIE DE PRAGUE ZECCA DI PRAGA CASA DA MOEDA PRAGA MENNICA PRAGA PRASKA KOVNICA NANE PRAG Пражский монетный двор Монетный двор Праге ковница Праг MYNTE PRAG MUNT PRAAG PUDINA PRAGUE RAHAPAJA PRAHA Mėtų Praha Mant Prag Monetărie Praga Menta Prága Nenexhik Pragë Piparmünt Praha Bạc Hà Praha μέντα Πράγα מטבעות מכון פראג 造币钱 सिक्का प्राग ミント プラハ 박하 프라하 پراگ نعناع โรงกระษาปณ์ ปราก  پودینہپراگ პრაღაში ზარაფხანა


PražskÁ mincovnA DNES.

Pražská mincovna je nejmladší evropskou mincovnou. Vyrábí na zakázku ražené mince, medaile a plakety špičkové kvality. Specializuje se na ražbu z drahých kovů. Posláním současné Pražské mincovny a.s. je obnovit a dále rozvíjet tisíciletou tradici české mince ražené v Praze.

Pražská mincovna je moderní strojírenský podnik. Věnuje se ražbě mincí, medailí, plaket a dalších výrobků drobné plastiky z drahých kovů.

Je nejmladší evropskou mincovnou.

Ve zcela novém výrobním provozu používá nejmodernější specializovaná zařízení pro výrobu mincí. Spojuje zde vyspělé technologie s tradičními výrobními postupy, s cílem vyrábět mince vymykají se běžné produkci. Při výrobě razidel v tzv. čistých prostorech uplatňuje obrábění laserovým paprskem, přesné počítačem řízené CNC stroje, kalení ve vakuu a povlakování, ale především stále používá tradiční rukodělné techniky rytí a leštění, kterými se dosahuje nejvyšší možné kvality produkce.

Efektivita naší práce nám dovoluje realizovat rychle a flexibilně i neobvykle rozsáhlé projekty. Dbáme však na to, abychom si udrželi schopnost věnovat mimořádnou pozornost i malým zakázkám pro investory, kteří požadují vyjímečné produkty.

Naší předností je TVŮRČÍ SÍLA umělců, kteří s námi spolupracují. Náš reliéf není generován počítačem. Modelují jej lidské ruce.  Tým více než dvaceti  českých a slovenských ak. sochařů, malířů a výtvarníků mající dlouholeté zkušenosti s mincovní tvorbou nám dovoluje přizpůsobit se různým stylovým požadavkům klientů.

Pražská mincovna a.s. vstoupila na český trh v oboru, v němž není zákonem stanovený monopol na produkci mincí a medailí. Neexistuje zde státní mincovna. Nicméně na tomto trhu 20 let fakticky dominoval jediný soukromý producent mincí a medailí.

Pražská mincovna a.s. si proto uvědomuje svoji zodpovědnost za úspěšný rozvoj konkurenčního prostředí. Uvědomujeme si přínos konkurenčního boje. Prospěch a výhody, který může přinést jak sběratelskému trhu, tak centrální bance emitující české mince. 

Konkurenci chce Pražská mincovna a.s. cílevědomě budovat, rozvíjet a kultivovat především neustálou soutěží v kvalitě produkce, inovací technických prostředků, designem a konkurovat chce samozřejmě i cenou.

Pražská mincovna a.s. má sídlo v Obecním domě na náměstí Republiky.

Společnost Pražská mincovna a.s. byla rozhodnutím Vrchního soudu v Praze dne 15. 08. 2011 zapsána u rejstříkového soudu v Praze, spisová značka B 17382, DIČ CZ24143707.
 
Pražská mincovna a.s. je registrována u Státního puncovního úřadu pod číslem 10573.

Odpovědnostní značkou Pražské mincovny a.s. jsou písmena PMI.
 
Pražská mincovna je ochrannou známkou řádně registrovanou Úřadem průmyslového vlastnictví.

 

 

Doporučujeme:
- Stručná historie mincovny v Praze
- Pražská mincovna a.s. dnes
- Vize Pražské mincovny a.s.

Nejvyšší soud odmítl tvrzení České mincovny a.s. Tisková zpráva.

Pražská mincovna a.s. je český výrobce ražeb z drahých kovů.
 

Mincovna | Novinky | Ražby na zakázku | Kalendárium | E-shop | Mapa | KontaktyOznámit chybu | Napište nám
Prazska-Mincovna.cz - Mincovna pro české sběratele. Mince a medaile z drahých kovů. ©2017 Pražská mincovna a.s.